Lifting rzęs vs laminacja- czym się różni i co warto wybrać?

Dziś w większości salonów kosmetycznych w Warszawie słyszymy słowa lifting, laminacja rzęs lub brwi. Nie zawsze jednak wiemy, na czym polegają te zabiegi, czym się od siebie różnią i wreszcie, na który powinnyśmy się zdecydować. Zacznijmy zatem od podstaw. Lifting rzęs to zabieg, polegający na uniesieniu i trwałemu podkręceniu rzęs. Natomiast laminacja rzęs to keratynowy lifting rzęs, który poza uniesieniem i podkręceniem, odżywia Twoje rzęsy, uzupełnia braki w rzęsach i je pogrubia. Zabieg laminacji rzęs daje bardzo naturalny efekt i jednocześnie powoduje, że Twoje spojrzenie jest bardziej wyraziste i często dzieje się tak, że nie musisz nawet stosować maskary. Finalnie okazuje się zatem, że zamierzony efekt, czyli świeże i wyraziste spojrzenie na naturalnych rzęsach, możemy osiągnąć, łącząc lifting i laminację rzęs. W studiu Artemis Beauty Klaudia Bałdowska w Warszawie wykonujemy właśnie zabieg combo: lifting plus laminacja i najczęściej dopełniamy całość henną, dzięki której nasze rzęsy będą ciemne na dłużej bez konieczności używania maskary.

Na czym zatem polega pełny zabieg laminacji rzęs?

Laminacja rzęs, czyli keratynowy lifting rzęs składa się z kilku etapów. W pierwszym kroku stylistka powinna dobrze odtłuścić rzęsy i nałożyć na skórę pod oczami płatek, który ma za zadanie odseparować dolne rzęsy, tak by nie uległy sklejeniu z górnymi. W następnym kroku stylistka wykonuje czynności związane z liftingiem rzęs – czyli ich wyciągnięciem i podkręceniem. Do tego celu używa specjalnych sylikonowych wałeczków, na które są nawijane nasze rzęsy. Dzięki temu oraz specjalnym odżywczym preparatom, które dodatkowo wzmacniają rzęsy, mamy gwarantowany efekt trwałego podkręcenia rzęs jak po zalotce. W kolejnym kroku, jeżeli Pani, u której wykonywana jest laminacja sobie tego życzy, ma miejsce farbowanie rzęs henną, dzięki czemu możemy cieszyć się ciemnymi rzęsami na co dzień bez konieczności ich tuszowania. W ostatnim kroku nakładana jest keratyna, której zadaniem jest odżywienie i pogrubienie rzęs.

Jak długo utrzymuje się efekt laminacji rzęs?

W zależności od indywidualnych cech, efekt laminacji utrzymuje się od 6 do 8 tygodni. W tym czasie możesz cieszyć się długimi, podkręconymi i grubszymi rzęsami. A wszystko to na Twoich naturalnych rzęsach, bez konieczności doczepiania sztucznych rzęs. Po 24 godzinach, będziesz mogła tuszować rzęsy (jeżeli będzie taka potrzeba) oraz swobodnie stosować kosmetyki do demakijażu, kremy pod oczy czy serum.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: 10:00-20:00
Sobota: 10:00 – 15:00
Niedziela: Zamknięte

Adres:

ul. Przylesie 42
05-110 Jabłonna

Kontakt:

Social media: